Dne 4. 12. 2019 v 18:38 jednotka jeníkovských hasičů vyjela k požáru lesního porostu v Leškovicích s oběma vozidly CAS. Na místo události jsme dorazili jako první jednotka. Po příjezdu naše jednotka likvidovala ohniska požáru jedním proudem C. Kvůli silnému větru se oheň šířil dál, tudíž velitel zásahu rozhodl o nasazení více proudů. Díky špatně přístupnému terénu je celkem nataženo 200 m hadic. Požár se likvidoval celkem čtyřmi proudy. Na pomoc při hledání skrytých ohnisek je použita termokamera. V Leškovicích na návsi u vodní nádrže je zřízeno stanoviště pro doplňování vody do cisteren, které dopravují potřebnou vodu na místo události. Celková velikost požáru byla 80x60m. Na místě události s námi zasahovali dále HZS Světlá nad Sázavou, HZS Chotěboř, JSDH Habry, JSDH Uhelná Příbram. Zásah trval 3 hodiny. Požár nezpůsobil žádnou hmotnou škodu.