Výstrahy meteorologů se naplnily. Dne 10. 2. 2020 Českou republiku zasáhl silný vítr jménem Sabine a způsoboval majetné škody po celé ČR, Golčova Jeníkova bohužel nevyjímaje. Silný vítr začal v Golčově Jeníkově a okolí páchat škody v odpoledních hodinách. První výjezd naše jednotka dostala ve 14:26 na spadlý strom přes komunikaci u obce Stupárovice. Bylo jasné, že se nejedná o poslední výjezd. Po této události je jednotka povolána k dalším výjezdům, kdy stromy padaly přes pozemní komunikace v obcích Nasavrky, Hostovlice, Vrtěšice, Sirákovice, Stupárovice, Chrastice a Golčův Jeníkov. Celkem se jednalo o 9 událostí. Téhož dne v 17:21 je jednotka vyslána k uvolněné plechové střeše domu v Golčově Jeníkově. Jednotce jeníkovských hasičů je na pomoc poslána jednotka sboru dobrovolných hasičů z Ledče nad Sázavou. Na místě zásahu je zabezpečena uvolněná střecha před hrozícím pádem na chodník.


Silný vítr přetrvával i v dalších dnech, byť foukal o něco méně, i tak stále zaměstnával naší jednotku. Dne 11. 2. v 16:48 je vyhlášen poplach jednotce k odstranění stromu přes komunikaci u obce Kozohlody. Strom je pomocí motorové pili rozřezán a tím zprůjezdněna komunikace. Dále 11. 2. ve 21:09 vyjíždí hasiči Golčova Jeníkova do ulice Husova k zabezpečení uvolněného plechu ze střechy, který byl blízko elektrického vedení. Hasiči provedli bezpečné odstranění plechu.


Dne 12. 2. krátce před třetí hodinou odpolední jednotka vyjíždí k obci Vrtěštice, kde hrozí pád dvou stromů na pozemní komunikaci, proto velitel zásahu nařídil stromy pokácet, aby nedošlo ke škodě na zdraví či majetku.