Dne 24. 2. 2020 ve 20:51 vyjela naše jednotka do obce Kobylí Hlava k nahlášenému požáru rodinného domu. Cestou na místo k zásahu nám Policie ČR obvodního oddělení Golčův Jeníkov zastavila silniční provoz, tím zajistila bezpečný průjezd křižovatkou na obchvatu města Golčův Jeníkov, za to jim patří velké díky! Na místě zásahu velitel provedl prvotní průzkum požáru. Bylo zjištěno, že se jedná o požár uskladněného dřeva a zazděného dřevěného trámu v kolně. Jednotka provedla odpojení elektrické energie celého rodinného domu. Na likvidaci ohniska požáru byly nasazeny dva proudy C. Zásah probíhal v dýchací technice, protože kolna byla silně zakouřena. Na odvětrání zakouřené kolny byl nasazen přetlakový ventilátor. Po příjezdu profesionálních kolegů z Čáslavi je použita termokamera na vyhledávání skrytých ohnisek požáru. Déle je provedené odklizení sena na půdě a zpřístupnění zazděného trámu, který je posléze uhašen smáčedlem. Po celkové likvidaci požáru je majitel poučen o hlídání požářiště po dobu nejméně dvanácti hodin. Krátce po 23. hodině se jednotka vrací na základnu. S naší jednotkou na místě také zasahovali kolegové z HZS Čáslav, HZS Ledeč nad Sázavou a HZS Světlá nad Sázavou. Škoda způsobená požárem je vyčíslena na 100 000 Kč. Uchráněná hodnota majetku činí 1,5 mil. korun.