Dne 6.4.2020 v 11:57 byl jednotce vyhlášen poplach. Mělo se jednat o požár stráně v Kozohlodech o rozloze cca 10 x 20 metrů. Již při cestě k místu události byly vidět vysoké plameny a dým v těžko přístupné stráni. Z pohledu bylo zcela evidentní, že je ohněm zasažena rozsáhlá část lesa. Velitel jednotky vyhlašuje druhý stupeň požárního poplachu a vysílá jedno družstvo hledat příjezdovou cestu co nejblíže k požáru.

Hasičům se podařilo těžkým terénem proniknout na místo zásahu a navádí k němu druhé družstvo. Jednotka natahuje vodní vedení a začíná provádět hašení. Ve stejnou chvíli přijíždí na místo události HZS Čáslav a likvidují požár z druhé strany stráně.

Postupně je do hašení zapojeno 15 jednotek a je vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Práci hasičům komplikoval silný vítr. Vzhledem k rozsáhlosti zasažené plochy, je velitelem zásahu rozhodnuto o rozdělení oblasti na čtyři úseky, kde každému úseku velel jeden velitel. V přilehlých obcích bylo zřízeno několik čerpacích stanovišť pro doplňování vody.

Po několika hodinách se podařilo oheň dostat pod kontrolu. Jednotky provádí prolévání požářiště až do večera. Poté jsou zasahující prostředky postupně redukovány. Vzhledem k tomu, že hořelo v hasebním obvodu Golčova Jeníkova, zůstává zde jedno naše družstvo, které po celou noc dohlíželo na místo zásahu.

Další den v sedm hodin ráno přijíždí do Kozohlod družstva HZS Čáslav a HZS Ledeč nad Sázavou a provádí finální dohašení skrytých ložisek. Kolem desáté ranní hodiny jsou hasební práce ukončeny a místo zásahu je předáno majiteli.