Dne 17. 9. byla jednotka na slavnostním předávání medailí IZS Kraje Vysočina v Jihlavě. Ocenění nám bylo uděleno za tento výjezd:

“Poslední den v roce 2019 byla jednotka jeníkovských hasičů vyslána v 19:43 hodin k dopravní nehodě osobního automobilu u obce Frýdnava. Průzkumem zjištěna srážka OA se zvěří. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli standartní úkony a to zajištění místa nehody, protipožární opatření, zasypali uniklé PHM sorbentem a nasvítili celé místo zásahu. Po vyšetření DN Policií jsme si převzali místo zásahu a PČR se vrátila zpět na základnu. My jsme vypomohli s odtahem havarovaného vozidla a provedli celkový úklid vozovky. Těsně před odjezdem jednotky se na místo zásahu dostavili myslivci, kteří přijeli pro sraženou zvěř. Jelikož se jednalo o sraženou jelení zvěř, která byla více jak 250 m v poli, tak jsme vypomohli myslivcům s naložením sražené zvěře. Standardní zásah se ale v tu chvíli změnil v boj o záchranu život. Jednoho z myslivců postihla náhlá zástava srdce. Hasiči ihned zareagovali, chytili bezvládné tělo položili na komunikaci, ihned začali s resuscitací, nasadili AED a kyslíkovou terapii a poskytli tepelný komfort. Velitel jednotky celou událost ohlásil na KOPIS HZS KV a vyžádal si na místo ZZS. Došlo k přestavění zásahové techniky do tzv. nárazníkového postavení, aby chránil všechny zasahující. Hasiči resuscitovali skoro 10 min a dali 3 výboje z AED. Po příjezdu ZZS jsme myslivce naložili do vozidla ZZS kde jsme dál prováděli resuscitaci. Po cca 15 minutách byl myslivec zresuscitován a při vědomí transportován do krajské nemocnice. Dnes je plně zapojen do běžného života.“