V pondělí 21. 11. ve 23:27 hodin byla ohlášena dopravní nehoda na obchvatu obce Habry. Operační důstojník Krajského operačního a informačního střediska HZS Kraje Vysočina na místo zásahu vysílá 2 jednotky hasičů. Jeníkovští hasiči vyjíždí s oběma vozidly CAS společně s jednotkou profesionálních kolegů že stanice Světlá nad Sázavou. Po příjezdu na místo zásahu velitel jednotky průzkumem potvrdil, že se jedná o dopravní nehodu osobního automobilu se zraněním jedné osoby. Zraněná osoba byla již v péči ZZS Kraje Vysočina vjezdové základny Habry. Jednotka provedla zabezpečení místa nehody, protipožární opatření, průzkum okolí a nasvítila místo zásahu. Z důvodu silné namrzlé komunikace si velitel jednotky na místo zásahu vyžádal SÚS na posyp komunikace. Dále bylo zabezpečeno místo pro přistání vrtulníku LZS Hradec Králové. Následně hasiči pomohli s transportem zraněné osoby do vrtulníku. Po zadokumentovaní dopravní nehody PČR provedli hasiči celkový úklid komunikace a vrátili se zpět na své výjezdové základny.