Po příjezdu na základnu z předchozí události je jednotce neprodleně ohlášená další dopravní nehoda za obcí Habry. Jednotka okamžitě vyjíždí s CAS 24 Scania. Po příjezdu na místo události, velitel jednotky průzkumem potvrzuje dopravní nehodu nákladního a osobního automobilu s jednou zaklíněnou, těžce zraněnou osobou. Zraněné osobě je ihned poskytnuta předlékařská první pomoc. Současně je zajištěno místo zásahu, provedeno protipožární opatření. Pomocí speciálního hydraulického nářadí je po 15 minutách zaklíněná osoba vyproštěna a předána do péče ZZS. Charakter zranění řidiče osobního automobilu vyžadoval následný transport k dalšímu ošetření ve zdravotnickém zařízení. Jednotka pomohla s transportem zraněné osoby do vrtulníku LZS. Po dobu zásahu je provoz na komunikaci I/38 řízen kyvadlově. Následně po zadokumentování místa události hlídkou PČR se jednotka vrátila po 16. hodině zpět na základnu.
Na místě jsme spolupracovali s kolegy HZS ze stanic Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, ZZS, LZS KV a PČR