Dne 2. října 2021 se náš kroužek zúčastnil Závodu požárnické všestrannosti ve Ždírci nad Doubravou. Závodu se účastnily dvě hlídky starších a jedna mladší hlídka. Co se letošních příprav týče, měli jsme nespornou výhodu, kterou bylo letní soustředění, kde jsme si mnoho věcí mohli natrénovat. V září jsme si tyto nabyté vědomosti pouze připomněli, což bylo pro děti příjemnější.

Tato část činnosti našeho kroužku je skvělá v tom, že vede děti jednak k osvojení si teoretických znalostí a praktických dovedností, ale i k pohybu. Děti v rámci tohoto závodu uběhnou buď dva nebo tři kilometry v závislosti na své kategorii. Kromě běhu je dále hodnoceno lezení po laně, střelba ze vzduchovky, základy topografie a první pomoci, uzlování a také znalosti z oblasti požární ochrany. Jedná se mnohdy o vykročení dětí z jejich komfortní zóny a překonání samy sebe. Například i co se již zmíněného běhu týče.

Této soutěže se v rámci havlíčkobrodska účastní vždycky obrovské množství dětí. Určitě se jedná o vyšší stovky jedinců, kteří přijdou poměřit své schopnosti. Do starší kategorie bylo přihlášeno 58 a do kategorie mladších 48 pětičlenných hlídek. Starší A se umístili na 13. místě, starší B na 34. místě a mladší na 20. místě. Další součástí soutěže je dále kategorie dorostenců, které jsme se s kroužkem v letošním roce neúčastnili.

Členové jeníkovského kroužku mladých hasičů předvedli skvělé výkony a tímto jim za ně děkujeme.

Plánem na letošní podzim je plnění odznaků odborností a odznaků specializací.V rámci odznaků odborností se děti naučí spoustu informací například z oblasti požární ochrany, které lze potom velmi dobře využít v běžném životě.

Michaela a Vladimír Novákovi