Dne 24. 12. ve 14:10 přijala jednotka jeníkovských hasičů oznámení z Krajského operačního a informačního střediska HZS Kraje Vysočina o pádu imobilní osoby v rodinném domku v Golčově Jeníkově. Jednotka vyjela s CAS 24 Scania a pomohla vstát imobilní osobě. Osoba se nijak nezranila a po domluvě s rodinou nebyla potřeba na místě události posádka ZZS KV. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

Dne 25. 12. v 16:28 vyjela jednotka s oběma vozidly CAS k ohlášenému požáru v Habrech. Jednalo se o požár plevy na ploše 3 x 3m. Při příjezdu jednotky se na místě nacházeli již domácí hasiči z JSDH Habry, ti prováděli hašení pomocí jednoho proudu. Zásah probíhal v dýchací technice. Pomocí manipulátoru se vyvážely hořící plevy, které byly důkladně uhašeny. Místo požářiště bylo prohlédnuto i termokamerou, kvůli skrytým ohniskům požáru. Poté se vrací jednotka zpět na základnu. Na místě zasahovali dále kolegové ze stanic HZS Havlíčkův Brod a Světlé nad Sázavou.

Dne 26. 12. v 19:00 vyjela jednotka s CAS 24 Scania ke spuštěnému čidlu EPS v Domově s pečovatelskou službou v Golčově Jeníkově. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o připálené potraviny na sporáku. Byt byl přirozeně odvětrán. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

Dne 28. 12. v 15:25 vyjela jednotka s oběma vozidly CAS k požáru osobního automobilu ve Štěpánově. Při příjezdu naší jednotky už hasební práce prováděla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Leštiny u Světlé. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu. Zasahovali jsme společně s JSDH Leština u Světlé a HZS Ledeč nad Sázavou.

Dne 31. 12. ve 20:10 vyjela jednotka s oběma vozidly CAS k požáru vánočních ozdob na fasádě domu v Golčově Jeníkově. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že vánoční ozdoba již nehoří. Ozdoba byla odpojena od zdroje elektřiny a pomocí speciálního laserového teploměru byla zkontrolována teplota v okolí místa požáru. Na místo se dostavil i vyšetřovatel příčin požáru HZS KV. Dále jsme zasahovali s HZS Ledeč nad Sázavou.